Sepetim (0)

Görüntülü Eğitim Setleri Hakkında

İMAM HATİP LİSESİ İMAM HATİP ORTA OKULU ( E OKUL ) DERS TAKDİR TEŞEKKÜR İÇİN EĞİTİM SETİ

İmam hatip lisesi
( İHL ) genel olarak imam hatip liseleri ( İHL ) , ülke çapında hatip ve imam yetişmesini sağlamak amacı ile kurulmuş olan T.C resmi okullarıdır.

İmam hatip orta okulu, yeni sistem ile birlikte değişmiş mevzutta dört yıllık öğrenim veren bir meslek okuludur.

İmam nedir ? ; T.C ‘ de bağlı olduğu resmi kurum Diyanet işleri Bakanlığı olup camilerde görevlendirilen ve namaz kılmak ve kıldırmak ile halkı dini konularda aydınlatmak üzere çalışmalarını sürdüren din görevlilerine verilen isimdir.

Hatip Nedir ? Özellikle toplumlara karşı sorumluluklarına göre, dini görevlerini özellikle hutbe üzerine kuran, düzgün konuşan ve insanların üzerinde etkili konuşma sanatı ile dinimizi söylemleyen kişilere verilen ad.

imam hatip derslerinde başarı için öğrencilerimizin alacakları dersler konusunda öncelikle İmam Hatip orta okullarında zorunlu olarak Arapça, Kuran-ı kerim , Hz.Muhammed (s.a.v) ‘ in hayatı , Temel dini bilgiler gibi zorunlu derslerin yanında seçmeli olarak yabancı dil, sanat ve spor, sosyal bilimler gibi dersler mevcut bulunmaktadır.

İmam Hatip Takdir ve Teşekkür sistemi velilerin en çok önem verdiği konu olduğundan dolayı bu konunun üzerine eğilmek istedik; Öğrencilerinizin Ağırlıklı puan ortalamasını ayrıca alacağı başarı belgesini öğrenmek istediğiniz İmam Hatip öğrencisinin her dersten almış olduğu 100 üzerinden öğretmenlerinin verdikleri  puanları düzenli olarak doldurduktan sonra, Takdir ve Teşekkür belgesini alıp alamayacağı konusunda birçok internet üzerinde yazılan sistemden faydalanma imkanına ve deneme yanılma yapma imkanına sahipsiniz.

İmam hatip mezunları, gerek KPSS de atanıyor gerekse T.C de bulunan birçok noktada rahatlıkla çalışabiliyor ve gelecek kaygısı olmadan manevi duygular üzerine ihtisas yapmış bireyler olarak geleceğimizi aydınlatmamıza yardımcı oluyorlar.

İmamhatip mezunlarımız kim bilir belki siz de bir gün Nihat Hatipoğlu hocamız gibi tüm ülkemizi, sözleri ve anlatımıyla arkasından getiren ve yüzbinleri duygulandırabilecek kadar başarılı bir Profesör de olabilirsiniz.

Türkiye’de yapılan araştırmalar sonucunda Konya’da imam hatip liselerine ( ihl )yoğun bir ilgi gözüküyor,Konyayı ardından Bursa imam hatip lisesi ve hemen ardından İstanbul imam hatip liseleri takibediyor.

e okul ‘ un da yardımıyla birlikte artık tüm aileler, İmam Hatip öğrencilerini rahatlıkla takibedebiliyor ve e okul sayesinde imam hatip liselerinde okuyan öğrencilerin başarılarına şahit olabiliyorlar.

NOT ; İstanbul için konuşmak gerekirse eskiden beri Kartal Anadolu lisesi ve Pendik Anadolu lisesi İmam hatipli öğrencilerimizin ve ailelerin sıklıkla takibettiği okullardır.

Türkiyede ki İmam Hatip okullarının ve bu okularda öğrenim gören öğrencilerin en çok bilmek ve öğrenmek istediği kişilik ise Tevfik İleri’dir. Tevfik İleri 9., 10.ve 11. Dönem Samsun Milletvekilliği yapmış ve bakanlıkları zamanındaki en büyük emeği imam hatiplere olmuştur. Öyle ki Tevfik İleri bey; Din derslerini ilkokul programlarına sokmuştur ayrıca din derslerinin okutulup okutulmama kararını velilerin seçimine bırakmış olup bundan 85 yıl önce 1930 yılında kapatılan İmam Hatip Liseleri'nin tam yirmi yıl sonra 1950 de yeni baştan kurulmasına muazzam katkıda bulunmuştur.